| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Product Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
|---|---|
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Loading Way | Vacuum Automatic Feeding |
| Standard | ASTM, GB, API, DIN |
| Foam Material | Polyurethane |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Product Specification | Max,width 700mm Thickness 0.8-2mm |
| Customized | Customized |
| Total Power | 200kw |
| Output Capacity | 150-200kg/h |
| After Sales Services | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Treatment | ≥ SA 2.5 |
| Fbe Thickness | 200-800 Um |
| Specification | 76/89-273mm, 76/89-305mm |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Product Capacity | 320-600 |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Product Capacity | 320-600 |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Number Of Nozzles | 112pcs |
| Winding Roller Speed | 3—50 R/min |
| Centrifugal Pump Power | 4.0Kw |