| Dimension | 26000*16000*5000 |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Installed Power | 380V 50Hz |
| Pipe Range | Pipe Range |
| Motor Power | 90kW 55kW |
| Dimension | 26000*16000*5000 |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Specification | PE-990 |
|---|---|
| Main Extruder | 170 |
| Pipe Diameter (mm) | 1060mm |
| Capacity (kg/h) | 800-1200 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Cooling Method | Water Cooling |
|---|---|
| Operating System | Touch Screen |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Transmission Type | Rigid |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 2000sets/Day |
| Place of Origin | Qingdao China |