| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Total Power | 200-500KW |
| Coating Thickness | 1.8-3.7mm |
| Control System | PLC Control |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating Layers | 3 |
| Total Power | 300-500kW |
| Pipe Length | 6-12 Meters |
|---|---|
| Production Range | 426mm |
| Operating Mode | Automatic/Manual |
| Corrosion Resistance | High |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |