| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Pipe Diameter | 110mm2000mm |
| Drying Machine | HSD-φ1860mm |
| Screw No | Single-screw |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |
| Model NO. | ID-600-1000 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Material | PP/PE |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Transport Package | Standard Packing |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Pipe Diameter | 20-2200MM |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008, QS |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Packaging Details | Standard Package for Export |