| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Technical Service with Free, Training The Workers |
| Delivery Time | 60 days |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Condition | New |
|---|---|
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Working Pipe Material | PERT/PEX/PPR |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Specification | PIPE DIAMETER: 960-1680MM |
| Screw | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |