| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.5-2.0mm |
| Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Thickness | 0.1-30mm |
| Width | 800mm-1600mm |
| Range | Single Layer, Double Layer, Multi-layer |
| Features | Low Energy Consumption, Low Noise |
| Max.width | 1200mm |
|---|---|
| Max. Sheet Width | 2000mm |
| Condition | New |
| Roller Length | 2200mm |
| Output Capability | 5-6 T/day |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |