| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Sheet Thickness | 0.2-2mm |
|---|---|
| Sheet Width | 800-2000mm |
| Screw Diameter | 90-120mm |
| Screw L/D Ratio | 33:1 |
| Output Capacity | 200-500kg/h |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | 200-3000mm Hollow Wall HDPE Spiral Structured Wall Pipe Extrusion Line |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Product Category | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Product Material | PE PP ABS PVC Granular |
|---|---|
| Total Power | 100kw-200kw |
| Product Width | 800mm 1200mm 1500mm 2000mm 3000mm |
| Modle | SBJZ |
| Capacity | 50 Units/Month |
| Production Mode | Calendering |
|---|---|
| Modle | 1200 |
| Roller Length | 2200mm |
| Output Capacity | 150-450kg/h |
| Max.width | 1200mm |
| Brand | Huashida |
|---|---|
| After-sales Service | Installation And Training |
| Warranty Period | 12 Months |
| Condition | New |
| Automation | Automatic |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Condition | New |
| HDPE | 600kg/H |
| Material | PP/PE |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Pipe Range | 960-1680mm |
|---|---|
| Jacket Pipe Color | Black Or Yellow |
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |