| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Board Layers | Single Plate |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Condition | New |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Pipe Material | HDPE/Steel |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Total Power | 200kW |
| Model | ABC-123 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Specification | PE-365/760 |
|---|---|
| Main Extruder | PE-365/760 |
| Pipe Diameter (mm) | 365 |
| Capacity (kg/h) | 550 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Pipe Diameter | PE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Vacuum And Water Spraying Cooling | Planetary Cutting |
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |