| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Used Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Production Capacity | 1000-2000m2/8h |
| Product Model | 3LPE-PP-1 |
| Total Length | 80m |
| HS Code | 8477209000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Production Capacity | 50 Sets/Year |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Palle |
| Delivery Time | 60Days |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| HS Code | 8477209000 |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60days |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 2000sets/Day |
| Place of Origin | Qingdao China |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 2000sets/Day |
| Place of Origin | Qingdao China |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |