| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Automated |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
|---|---|
| Apply To | Pert Flexible Insulation Pipes And Pert Rigid Insulation |
| Power | 260kg |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
|---|---|
| Transport Package | Packing Film, Wooden Case |
| Voltage | 220V/380V |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
|---|---|
| Total Length | About 110m |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Operating System | Touch Screen |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Cyclone Dust Collector | 1m |
| Voltage | 220V/380V |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Working Speed | 1-10 Meters Per Minute |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Product Type | Plastic Pipe |
|---|---|
| Pipe Colour | Black ,Yellow (The Color Can Be Customized) |
| Mian Extruder | SJ-75/33,SJ-90/33,SJ-120/33,SJ-150/33 |
| Materials For Production | Polyethylene,ie HDPE Pellets |
| Control System | Siemens |
| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Main Extruder | 90 |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Overall Dimension | 25m*5m*3m |
| Work Pipe Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| MFR/ (190°,5kg)g/10min | 0.4 〜1 |
| Vicat Softening Point/I | >110 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |