| Diameter Range | 300-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | From 12mm-2000mm |
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Pipe Material | HDPE, PEX, PERT, Etc. |
|---|---|
| Diameter Of Screw | Ф75mm |
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Conditon | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Computerized | Computerized |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Usage | Industrial Fluid Transportation |
|---|---|
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Pipe Range | 960-1680mm |
|---|---|
| Jacket Pipe Color | Black Or Yellow |
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Foaming Material | Polyurethane |
| Range Of Application | Production Pipeline |
| Control System | PLC |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| Type | Pipe |
| Warranty | 12 Months |
| Hs Code | 84119000 |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Condition | New |
| Pipe Material | PE, HDPE |
| Applicable Tube's Diameter | 110-560 |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |