| Screw Diameter | 120MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Feed Roll Diameter | 120MM |
| Motor Power | 90KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Method Type | Automatic |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | China |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Model | 1000mm |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Model NO. | 1000mm |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw Type | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | PE Extrusion |
| Epoxy Powder Thickness | More Than 170 Um |
| Bending Angle | 15-90 Degrees |
| Consists Of | First Fbe Coating, Middle Adhesive,Outer PE Layer |