| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 200 set years |
| Place of Origin | China |
| Type | Structure Wall |
|---|---|
| Output | 10-50kg Or 100kg |
| Processing Type | Extruding Machine,Extruding Equipment |
| Color | Customizable |
| Joint | Water-tight/Soil-tight |
| Modle | SBJZ -1500 |
|---|---|
| Width | 1350 |
| Thickness(MM) | 1-10 |
| Seedtm/min) | 0.5-10 |
| Outputr(kg/h) | 150-450 |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Product Model | 3LPE-PP-1 |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy Resin |
| Pipe Diameter | Φ219-Φ1420mm |
| Production Capacity | 100-300m/min |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Coating Material | FBE Powder |
|---|---|
| Controlsystem | PLC Automatic Control |
| Type | Coating Production Line |
| Coating Layer | Internal & External Pipe Wall |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Coating Materials | Polyethylene, Polypropylene |
|---|---|
| Product Model | 3LPE-PP Coating Production Line |
| Heating Method | Induction Heating |
| Coating Layers | 3 Layers |
| Coating Thickness | 1.5-3mm |