| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 45-60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Total Power | 900kW |
| Coating Materials | Polyethylene, Polypropylene |
|---|---|
| Production Capacity | 100-300m/h |
| Used Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Material | Carbon Steel |
| Roduction Range | 159mm |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Spray Method 1 | Electrostatic Spray |
| Spray Method 2 | Simultaneous Inner Outer Wall Coating |
| Specification | 300-4200mm |
| Powder Recovery Rate | ≥98% |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | china |
| Shot/Grit Separator | 100T |
|---|---|
| Steel Shot/grit Elevator | 100T |
| Pulse Filter Cartridge Dust Collector | 32 Filter Cartridge |
| Centrifugal Induced Draft Fan | 22KW |
| Intermediate Frequency Heater | 300KW |