| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Usage | Making 3lpe Coating Pipe |
|---|---|
| Pipe End Shape | Bevel, Square, Round |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Anticorrosion | Internal &External |
| Circumstance Condition | Indoor |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Condition | New |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Welding Method | Submerged Arc Welding |
| Operation Mode | Automatic |
| Production Range | 170mm |
| Corrosion Resistance | High |
| Pipe Application | Oil And Gas Pipe, PU Foam Insualtion Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Model | 50-2400mm |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
|---|---|
| Screw | Solid-Liquid Separation Screw |
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Turkkey Project | Provided |
| Loading Way | Vacuum Automatic Feeding |