| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Material | Polypropylene PP |
|---|---|
| Velocity | 1 - 8 Meter/Minutes |
| Epoxy Thickness | More Than 190 Um |
| Ad Thickness | 150 - 270 Um |
| PP Thickness | 2 - 5 Mm |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Adhesive Material | Epoxy Resin |
| Production Capacity | 100-150m/h |
| Pipe Diameter Range | DN50-DN2200 |
| Warranty | 1 Year |
| Specification | 300-4200mm |
|---|---|
| Coating Thickness | 150-800um |
| Certification | CE, ISO |
| Coating | Powder Coating |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
|---|---|
| Epoxy Powder Thickness | More Than 170 Um |
| Curvature Radius | 4-6 Times D |
| Ad Copolymer Adhesive Thickness | 170-250 Um |
| Bending Angle | 15-90 Degrees |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
| Curvature Radius | 4-6 Times D |
| Elbow Angle | 15-90 Degrees |
| Specification | Pipe Dia. 426-820mm |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| FBE Thickness | 170 Um |
|---|---|
| Adhesive Thickness | 170 - 250 Um |
| PE Thickness | 2 - 4 Mm |
| Specification | 400 -1500 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |