| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Materialtype | Rubber Foam |
| Origin | Qingdao,China |
| Pipe Diameter Range | 20-1200mm |
|---|---|
| Product Type | Pipe Production Line |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Model | SJZ80/156 |
| Control System | PLC Control |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Extruder Type | Single Screw |
| Control System | PLC |
| Cutting Method | Automatic Cutting |
| Material | Rubber Foam |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
|---|---|
| Packaged | Wooden Cases And Pallets |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Tractor Device | Four To Twelve-jaw Tractor |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 50-90 days |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |