| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Screw Diameter | 120MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Feed Roll Diameter | 120MM |
| Motor Power | 90KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 150MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4.6-48r/min |
| Feed Roll Diameter | 145MM |
| Motor Power | 138KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Raw Material | Rubber |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | Customized |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
|---|---|
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Pipe Material | Stainless Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Voltage | Customized |
|---|---|
| Control System | PLC Control System |
| Raw Material | Natural Rubber, Synthetic Rubber, Reclaimed Rubber, Etc. |
| Feed Roll Diameter | 145mm |
| Motor Power | 132kw |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Flexible Production | Intelligent Manufacturing |
|---|---|
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Transmission Model | Flexible |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |