| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Type | 3lpe Coating Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Materials For Production | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Processing Capacity | ≥250m²/h |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Application Area | Pre-Insulated & Oil Pipe |
|---|---|
| Material | Hdpe |
| Thickness | 2-16mm |
| Connection | Welding |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Case |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45-75 days |
| Payment Terms | T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T |
| Packaging Details | plastic warp film |
|---|---|
| Delivery Time | 45-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Board Layers | Single Layer, Double Layer, Multi-Layer |
|---|---|
| Screw No. | Multi-screw |
| Width | 800mm-1600mm |
| Thickness | 0.1-30m |
| Applicable Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 sets / Year |
| Place of Origin | Huashida |
| Model | PE-850/1372 |
|---|---|
| Drying Machine | HSD-1200 |
| Calibration Method | Vacuum And Water Cooling |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |