| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | From 12mm-2000mm |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |