| Line Length | 60m |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Computerized | Computerized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Production Capacity | 1000m/h |
| Shaft Material | 40Cr |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Usage | Sdistrict Heat/Chiller Supply |
|---|---|
| Apply To | Pert Flexible Insulation Pipes And Pert Rigid Insulation |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam And Rigid Polyurethane Foam |
| Inner Pipe | PE-Xa Or PE-Rt II Material |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Pipe Usage | Pre-insualte |
|---|---|
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
| Controlsystem | PLC Automatic Control |
| Automation | Automatic |
| Conditon | New |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Dimension | 24m*4M*4M |
| Packaging Details | Standard Package |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 110-2200mm Or Customized |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |