| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Specification | 110-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Automation | Automated |
| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE |
| Production Scope | Product Line |
| Pipe Diameter | From 655mm To 1380mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
|---|---|
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
|---|---|
| Apply To | Pert Flexible Insulation Pipes And Pert Rigid Insulation |
| Power | 260kg |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Type | One-Step Polyurethane Insulated Pipe Production Line |
|---|---|
| Diameter Range | 32mm - 426mm |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Type | Pipe Extruder |
| Feeding Mode | Multiple Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |