| Model | PE-850/1372 |
|---|---|
| Main Extruder | SJ-120/33 |
| Pipe Diameter (mm) | Φ850-1372 |
| Capacity (kg/h) | 700-900 |
| Installed Power (kw) | 440kw |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Certification | CE, ISO |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Certification | CE, ISO |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Condition | New |
| Pipe Material | PE, HDPE |
| Applicable Tube's Diameter | 110-560 |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Specification | According To Customer Demand |
| Applications | Wide Range Of Product Applications |
| Power Source | Electricity |
| Color | Customized |
| Material | EPDM/NBR |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Sheet Width | 1200-1500mm |
| Tube Thickness | 5-40mm |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Certification | CE, ISO |
| Condition | New |
|---|---|
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |