| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
|---|---|
| Material Of Barrel | 38CrMoAlA |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Production Scope | Product Line |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Production Range | Pipe Diameter 110-600mm |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Calibration Method | Vacuum And Water Cooling |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Power | No-danger Zone |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
|---|---|
| Water Pump | 4KWx2sets |
| Vacuum Pump | 4KWx2sets |
| PLC | Siemens |
| Use Material | PU Foam, PE And Plastic Inner Pipe |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
|---|---|
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Loading Way | Vacuum Automatic Feeding |
| Standard | ASTM, GB, API, DIN |
| Foam Material | Polyurethane |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Type | Coating Production Line |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |