| Total Power | 150KW |
|---|---|
| Production Capacity | 1000 Meters Per Hour |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Pipe Diameter Range | 20mm - 200mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Exhaust | Exhaust |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Product Material | HDPE |
| Screw No. | Single-screw |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Screw No. | Single Screw |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Pipe Diameter | 110-2200mm |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Model | T-250 |
|---|---|
| Extruder Power | 55kw |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Diameter Of Screw | Ф75mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |