| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Power Source | Electricity |
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Origin | China |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Automation | Fully Automatic |
| Motor Power | 132kw |
| Motor Power | 132kw |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber Foam |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Heating Method | Electric Heating |
| Power | 380V/50Hz |
| Voltage | 380V |
| Power Supply | Customized |
| Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Width Range | 100-1000mm |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Condition | New |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Motor Power | 90kw |
| Cutting Method | Automatic Cutting |
| Material | Rubber |
| Application | Pipe And Sheet Production |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector,Boards, Handles |
| Heating Method | Electric Or Natural Gas |
| Provide | Turnkey Services |
| Packaging Details | Standard Package |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Packaging Details | Stardard Package |