| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Processing Type | Extrusion |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Condition | New |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Raw Material | Rubber, Chemicals |
| Feed Roll Diameter | 72MM |
| Processing Type | Extrusion |
| Power Source | Electricity |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Extruder Power | 55kw |
| Screw Diameter | 120mm |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Layers | Internal Pipe (PE) + PU Foam + HDPE External |
| Specification | 20 - 400 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Application | Insulation Material Production |
| Heating Method | Electric Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 90MM |
|---|---|
| Processing Type | Extrusion |
| Motor Power | 55KW |
| Frequency | 50Hz |
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Raw Material | Rubber |
|---|---|
| Processing Type | Extrusion |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
| Delivery Time | 8 workdays |