| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
|---|---|
| Screw | Solid-Liquid Separation Screw |
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Turkkey Project | Provided |
| Loading Way | Vacuum Automatic Feeding |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Transport Package | Export Packing |
| Specification | Pipe Dia. 20-110mm |
| Production Capacity | 10 Unit/Year |
| Origin | Qingdao, China |
| Production Efficiency | 40% Faster Than Conventional Methods |
|---|---|
| Energy Consumption | 30% Reduction |
| Service Life | Over 50 Years |
| Operating Temperature | 70/55ºC Or 80/60ºC |
| Extruder Model | SJ-120/33 Single-Screw |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Feeding Mode | One Feed |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | Pipe Dia. 20-110mm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Origin | Qingdao, China |
| Automation | Automatic |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Material | PE |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Computerized | Computerized |
| Raw Material | PE |
| Automation | Automatic |