| Model | E-960/1680 |
|---|---|
| Main Extruder | SJ-150/33 |
| Pipe Diameter (mm) | Φ960-1680 |
| Capacity (kg/h) | 800-1200 |
| Installed Power (kw) | 580 |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Motor Power | 90kw |
| Power Source | Electricity |
| Extruder Type | Single Screw Extruder |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Model NO. | 6-160 Mm |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Material | PVC/NBR/EPDM |
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Cooling Method | Water |
| Warranty | 1 Year |
| Extruder | HSD-120x38 |
| Usage | Pipe-in-Pipe Assembling |
| Type | Pipe Production Line |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
|---|---|
| Total Weight | 10 Tons |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Plc | Siemens |