| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Outcapability | 1400kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Extruder Power | 55kw |
| Pipe Length | 6-12m |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | Pipe Dia. 1380-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Output Capability | 250kg |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Trademark | HUASHIDA |
| Customized | Customized |
| HS Code | 8477209000 |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
|---|---|
| Specification | 1500cm * 800.00cm * 1000.00cm |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Pipe Material | HDPE, PEX, PERT, Etc. |
|---|---|
| Heating Power | 4.0KW×4 Zones |
| Inner Processing | Nitride Processing, Depth: 0.4~ 0.7mm; Honing |
| Material Of Barrel | 38CrMoAlA |
| Surface Treatment | Nitride Processing, Depth: 0.3 ~ 0.6mm |
| Insulation Thickness | 20mm-200mm |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Product Color | Black |
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Condition | New |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |