| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Specification | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| HDPE Jacket Pipe Color | Can Be Customized |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Specification | 110-2200mm |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Trademark | HUASHIDA |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Condition | New |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Trademark | HUASHIDA |
| Specification | 110-2200mm |
| Computerized | Computerized |