| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 50-90 days |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | ISO9001: 2008 |
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDP | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100 Mm |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Transport Package | Wodden Box |
| Packaging Details | Standard package |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Application | Sewer Pipe,Storm Water Pipe |
| Voltage | 380V.50Hz |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Type | Horizontal Machine And Vertical Machine |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Delivery Time | 90days |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |