| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Output Speed | 1-6 M/Min |
|---|---|
| Materials For Production | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Temperature | 0-30 C |
| Humidity | 85% No Condensation |
| After-sales Service | Installation And Training |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Output Speed | 1-6 M/min |
| Materials For Production | HDPE/Hot Melt Adhesive/Fbe Powder |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
|---|---|
| Pipe Diameter | 110-2200mm |
| Capacity | 160-200kg/H |
| Pipeline Material | HDPE |
| Total Power | 200KW |
| Power | 260KG |
|---|---|
| Type | Pipe Extruder |
| Dia .Range | 20-350mm |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |