| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water Supply Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automatic | Automatic |
| Customized | Customized |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
|---|---|
| Extruder | High-Efficient Output Single Screw Extruder |
| Cooling Method | Water Spray |
| Specification | 28m, 32m, 45m |
| Packaging Details | Standard Package |
| Heating Method | Electric Heating |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Packaged | Film |
| Production Scope | Product Line |
| Place | Indoor |
| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Trademark | HSD |
| Type | Pipe Extruder |
| Specification | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Loading Method | Vacuum Automatic Feeding |
|---|---|
| Application | Insulated Pipe |
| Pipe Structure | Steel Pipe-Polyurethane |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Model | T-250 |
|---|---|
| Extruder Power | 55kw |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Diameter Of Screw | Ф75mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Cutting Method | Chipless Cutting |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |