| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | Pe |
| HDPE Jacket Pipe Color | Can Be Customized |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe |
| Packaging Details | standard packaged |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Condition | New |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Screw No | Single-screw |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Controlsystem | PLC Automatic Control |
| Mold Type | Spiral Mold |
|---|---|
| Specification | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60day |
| Material | Plastic Processed |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Pipe Diameter | 110-2200mm Or Customized |
|---|---|
| Raw Material | HDPE |
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |