| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Control System | Siemens |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Exhaust | Exhaust |
| Customized | Customized |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Control System | Siemens |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Exhaust | Exhaust |
| Customized | Customized |
| Pipe Range | 960-1680mm |
|---|---|
| Jacket Pipe Color | Black Or Yellow |
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Features | High-Speed, Energy-Saving |
|---|---|
| Product Material | HDPE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Control System | PLC Control |
|---|---|
| Product Model | 3LPE-32 |
| Material | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Pipe Diameter | Φ219-Φ1420mm |
| Extrusion Capability | 350kg/H |