| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| After-sales Service | Lifetime |
| Screw | Single-Screw |
| Raw Material | HDPE, PE, PP, PET, PVC, EVA |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Treatment | ≥ SA 2.5 |
| Fbe Thickness | 200-800 Um |
| Specification | 76/89-273mm, 76/89-305mm |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Structure | Steel Pipe, PU Foam, And HDPE Casing Jacket |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
|---|---|
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
|---|---|
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Pipe Material | Stainless Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Condition | New |
| Types Of Sheets That Can Be Produced | PE |
| Sleeve Thickness | 0.1-30mm |