| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
|---|---|
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Heating Method | Induction Heating |
| Condition | New |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |