| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Total Installation Power | 500kw |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Production Line |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Color | Black |
| Place | Indoor |
| Temperature | 0-35℃ |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 30kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Installed Power | 380KW |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |