| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Process | Spiral |
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Motors | SIEMENS |
| Mold | 50 Pairs |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| 保修期 | 12 Months |
|---|---|
| 可生产管材类型 | Aluminum Composite Pipe |
| Condition | New |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
| Raw Material | PE |
| Installed Capacity | About 530kw |
|---|---|
| Power Supply | 3 Phrase, 380V 50Hz |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Export Packing |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Apply To | Flexible Insulation Pipes Pert Rigid Insulation |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |