| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Automation | Automatic |
| Computeration | Computerized |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Diameter Range | 300-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Number Of Nozzles | 112pcs |
| Winding Roller Speed | 3—50 R/min |
| Centrifugal Pump Power | 4.0Kw |
| Pipe Diameter | PE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Vacuum And Water Spraying Cooling | Planetary Cutting |
| Warranty | 12 Months |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Pipe Diameter | 20mm |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Delivery Time | 8weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | 250mm |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Power | No-danger Zone |
| Temperature | 0-35℃ |