| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 sets / Year |
| Place of Origin | Huashida |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Technical Service with Free, Training The Workers |
| Delivery Time | 60 days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Automation | Automatic |
| Calibration Method | Vacuum |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Application | Sewage/Drainage/Water Tank |
|---|---|
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Pipe Diameter | 20mm-1200mm |
| Screw Design | Single/double Screw Extruder |
| Joint | Water-tight/Soil-tight |