| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Raw Material | PE80, PE100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Computerized | Computerized |
| Raw Material | PE |
| Automation | Automatic |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Outcapability | 1400kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |