| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Keywords | PE Flat Corrugated Pipe Making Machine |
| Heating Method | Electric Heating |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Condition | New |
|---|---|
| Productname | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Transmission Type | Rigid |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |