| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Application | Municipal Water Supply ,drainage Water |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Processing Type | Extruding Machine,Extruding Equipment |
|---|---|
| Raw Material | PE/PP/PVC |
| Process | Spiral |
| Mold | 60 Pairs,50 Paris |
| Speed | 8-16m |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
| Application | Industrial Sewage, Road Drainage |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |