| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Size | (ID) Φ90-250MM |
|---|---|
| Cutter | Automatically |
| Operation Power | 190-220kW |
| Type | Single Wall/ Double Wall |
| Key Word | High Speed |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Installed Power | 380KW |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Application | Sewage/Drainage/Water Tank |
|---|---|
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Pipe Diameter | 20mm-1200mm |
| Screw Design | Single/double Screw Extruder |
| Joint | Water-tight/Soil-tight |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |