| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| Transport Package | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| Transport Package | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| Transport Package | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Packaging Details | by order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,D/A |
| Supply Ability | 50 sets/ years |
| Place of Origin | Qingdao Huashida |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Structure | Unique“I-shaped ” Wall Structure |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-800,300-1200,1000-2000,2000-3000 |
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| PIPE Structure | High Stiffness, High Brunt Intensity, |