| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| PLC | Siemens |
| Heating Method | Electric Heating |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
|---|---|
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Vacuum Pump | 4KWx2sets |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Calibration Method | Vacuum |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Process | Spiral |
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Motors | SIEMENS |
| Mold | 50 Pairs |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |
| Model NO. | ID-600-1000 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Material | PP/PE |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Transport Package | Standard Packing |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |