| Cutter | Automatically |
|---|---|
| Type | Single Wall/ Double Wall |
| Advantage | High Speed, High Performance |
| Key Word | High Speed |
| Pipe Material | PP/PE/PVC |
| Screw Channel Structure | Structure Deep Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Total Power | 520kw |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, CE,SGS,ETC. |