| Structure | With "H" Structure. |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Control System | Siemens PLC |
| Packaging Details | by order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,D/A |
| Supply Ability | 50 sets/ years |
| Place of Origin | Qingdao Huashida |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automatic | Computerized |
| Condition | New |
| After-sales Service | 1 Year |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |